Tisk  |    Mapa webu  |    Přihlášení do systému
česky     english     |    19. 11. 2019


TD-IS pořádá každoroční konferenci IT Forum

Letošní IT Forum 2012 proběhlo v Mlýnhotelu Vílanec u Jihlavy 9. - 10. října 2012. Tyto každoroční akce, pořádané naší firmou, mají za cíl informovat nejen stávající zákazníky a partnery ale i všechny příznivce a ty, kteří se zajímají o naše řešení. TD-IS se snaží o otevřenou komunikační platformu a její dveře jsou vždy otevřené.


    

Po krátkém úvodním slovu a představení jak TD-IS, tak i našich partnerů (Algotech, Inter-Informatics, Oracle, Stormware, aj.) čehož se ujal ředitel a jednatel v jedné osobě, Pavel Mareš, se rozběhla řada přednášek. Ty mají za cíl představit novinky za uplynulé období, načrtnout firemní strategii, představit zákazníky i partnery.

Stručně z úvodní informace o firmě TD-IS a o novinkách

TD-IS se zaměřuje na vývoj, implementaci a podporu systémů PLM, DMS i ERP jak vlastních které označujeme souhrným názvem EasyXX – EasyArchiv/EasyPLM, EasyTechnology, tak pocházejících z dílny Oracle jako jsou Agile, , dále prohlížeče nebo aplikace pro správu tisků. Součástí nasazení takovýchto komplexních systémů je samozřejmě i jejich implementace a podpora uživatelů zákazníka. TD-IS vládne nejen zkušenými programátory, ale i analytiky a konzultanty. Vysoké Know-How ale i flexibilita a spolehlivost specialistů TD-IS jsou důvodem rozšíření aktivit firmy i do oblasti leteckého průmyslu; proto byla jedna z přednášek zaměřena právě na PLM v Aerospace Industry a na související služby a partnerství.

TD-IS se letos podařilo, díky nesporné kvalitě našich systémů, rozšíření aktivit do stavebnictví. Zmíněn byl i v současnosti stále populárnější a rozšířenější způsob využívání IT systémů formou služby, kdy zákazník nekupuje ani licence ani hardware ale pronajímá si je jako servis. Odpadají mu pak nutné počáteční náklady spojené s investicí do HW, SW a infrastruktury, stejně jako nutnost administrace systémů.


    

Oficiálně, tedy posvěceno certifikátem, TD-IS disponuje od r. 2012, standardem ISO 9001. Ne, že by dříve firma neměla stanovený a aktivně používaný Systém Řízení Kvality a nepracovala se standardními procesy - to by vzhledem k jejímu zaměření a systémům, které vyvíjí a implementuje, ani nebylo možné. Jen na to má teď nově i "papír". Právě zmíněné systémy správy dat a řízení firmy přes všechna oddělení a úrovně, požadavky systému ISO a standardizaci firemních procesů podporují, takže získání oné certifikace tím bylo výrazně usnadněno.

Představení třetí generace komplexního DMS/PLM/ERP řešení EasyXX

(prezentoval šéf vývoje tohoto systému, David Brunner)

"Moderní systém žije s hlavou v oblacích", stejně tak EA3 se již pohodlně usadil i v oblasti Cloud-ového řešení. Začal již plně podporovat 64bit systémy samozřejmě s možností provozování i na 32bit. Další důvody proč vznikl EA3 jsou požadavky již existujících zákazníků - kódování Unicode, podpora časových pásem, vícejazyčných polí, možnost práce s grafickými objekty, příjemnější uživatelské rozhraní a to nejen v TPV oblasti ale i ve výrobě. Všechny zmíněné novinky měli posluchači možnost hned vidět na živé ukázce systému a nad živými daty.


    

Pohoda BI a EasyTechnology - data z účetnictví i výroby v kostce

(prezentoval Robert Lukeš z partnerské firmy Stormware)

Při rozhodování bychom měli mít co nejpřesnější statistická data. Dnes již, vzhledem k jejich povaze a množství, není možno rozhodovat se jen intuitivně. Nástrojem k jejich vyhodnocování je i systém Pohoda BI. Kromě statistiky umí stanovit i trendy a predikce. Pracuje se scénáři od optimistických až po ty katastrofické, ve všech odděleních, kde je statistika sledována. Umí názorně prezentovat i Cashflow. Samozřejmostí je možnost, či spíše nutnost nastavení přístupových práv a vysoká bezpečnost dat. Systém umožňuje vlastní nastavení a definici výstupnich masek a formátů. Takže správná data ve správný čas vám umožní udělat správné rozhodnutí včas a vy pak máte více času na svoje koníčky i rodinu.


    

Plánování výroby a simulace

(Milan Černý, Oracle)

Oracle nabízí Standardní i advanced moduly pro plánování výroby (MRP) smozřejmě s podporou výjimek, rozpadem nákladů, podporou plánování servisu příjemným grafickým uživatelským rozhraním. Významnou vlastností je možnost simulace i neomezené Undo.


    

Přínosy z implementace EasyTechnology ve firmě Vipax

(P. Jadrníček z firmy Vipax)

Přínosy z implementace EasyTechnology ve firmě Vipax, při výrobě protipožárních dveří, prezentoval P. Jadrníček. Nasazení systámu ET ve firmě Vipax ukazuje, jak systém efektivně pomáhá kromě TPV a řízení výroby. Firma ho používá i pro Konfiguraci svých výrobků, je tedy nabíledni, že v systémech EasyXX nejdete i moduly právě pro Configuration Management.


    

PLM in Aerospace industry

(Peter Hornsteiner, CEO Inter Informatics GmbH)

Oživení přednáškového bloku přinesl svojí prezentací v angličtině Peter Hornsteiner, CEO Inter Informatics GmbH. Firma je partnerem TD-IS v oblasti outsourcingu služeb IT, zejména pro celoevropskou skupinu EADS a firmu Airbus, resp. Firmy čtyři existující v Německu, Francii, Anglii a Španělsku. TD-IS přináší do spolupráce velkou porci know-how z vývoje a implementace různých systémů, flexibilitu a samozřejmě kapacitu potřebných specialistů. Airbus, jeden z dvojice světových hráčů na poli velkých dopravních letadel. Implementovaný PLM systém, se všemi procesy, pokrývá skutečně celý životní cyklus tak složitého výrobku, jakým je dopravní letoun.


    

Spolupráce s partnery při poskytování ICT služeb

(Karel Kieswetter, Petr Loužecký z firmy Algotech - Karel Vinš ze Škoda ICT)

Spolupráce s ICT partnery při poskytování aplikací formou SaaS - Centrum sdílených služeb a Technologie a zabezpečení ALGOCLOUDU - Cloudové služby poskytované ŠKODOU ICT.
Toto jsou tři krátké věty, spíše hesla, týkající se současného trendu, který oslovuje mnoho firem, které nemohou nebo nechtějí řešit počáteční investice do HW, SW a infrastruktury a raději si používání systémů DMS/PLM/ERP atd. pronajímají formou služby. O výhodách i specifikách tohoto způsobu přístupu k informačním technologiím nás informovali pánové Karel Kieswetter, Petr Loužecký z firmy Algotech, partnera TD-IS a stejně tak i Karel Vinš ze Škoda ICT s.r.o., tedy ze strany zákazníka TD-IS.


    

Zážitkové "odpoledne"

No, a protože den má 24 hodin a 8 z toho by měl člověk pracovat, 8 spát a 8 se vzdělávat, berme ten přednáškový blok jako vzdělávání. Spánek se jistě dá čas od času trochu zkrátit a práce se dá přeměnit na zábavu. Tak proto připravila TD-IS pro své hosty i zábavný program, dnes populárně označovaný jako zážitkový. Nemáte někdy chuť odreagovat se pořádnou chlapskou prací, jako třeba přerovnat si zahrádku pořádným rypadlem nebo bagrem? Pak si sednout k ochutnávce fajn moravských vín z Velkých Pavlovic? Zahrát si bowling nebo poker či ruletu? Tak pak neváhejte s přihláškami na příští IT Forum v r. 2013, protože tenhle program už letos nestihnete. Podle ohlasů kolem koštujících, bylo jednoznačně nejlepší Rulandské šedé, pozdní sběr z výborného ročníku 2011. V ruletě ani pokeru nikdo kromě krupiérů nevyhrál, jak už to u her v kasinech bývá. Rýpáním a bagrováním jsme přemístili minimálně dvacet kubíků – Frantu Kubíka, Vencu Kubíka, Jirku Kubíka, … a Vendelína Kubíka.


    

    

Druhý den v 9 ráno (což byl dost šibeniční termín, vzhledem k tomu zmíněnému spánku, zkrácenému na úkor práce a zábavy) se konaly otevřené moderované workshopy. Praxe se systémy EasyArchiv/EasyPLM, EasyTechnology, Oracle Agile, Technické prohlížeče, Projektování a konstruování s podporou plně integrovaných CAx systémů, BackUp a Recovery politika a strategie. I přes spánkový deficit byly živé dost a dost a uživatelé si vyměnili spoustu praktických tipů a rad z používání.

Toť v kostce vše z letošního nadupaného IT fóra a přijměte pozvání na to příští, v r. 2013. Letos jsme nabagrovali spoustu informací, tak slibujeme, že to napřesrok zopakujeme.

Související odkazy

Kontaktovat naši zákaznickou podporu.

AirGas, Dodavatel součástí fluidních systémů v nejvyšší kvalitě

Aktuálně

Využíjte naší nabídku,jako vždy - jen pár dní, na nákup za výhodné ceny. Sleva 25% platí u pronájmu licencí na 3 roky a 20% u jedn...
celý text  |  16. 10. 2019       
I v září jsme pro vás připravili cenovou nabídku, jak ušetřit při nákupu vašich oblíbených produktů. Sleva 20 % u pronájmu licencí na...
celý text  |  24. 09. 2019       
S radostí oznamujeme, že jsme se stali partnerem světoznámé firmy Infor. Produktové portfólio ERP systémů rozšiřujeme o produkt INFO...
celý text  |  28. 08. 2019       
Opět tu pro vás máme nabídku, jak ušetřit při nákupu vašich oblíbených produktů. Sleva 20 % u pronájmu licencí na 1 a 3 roky pro ty...
celý text  |  26. 08. 2019       
Vážení zákazníci a zájemci o moderní univerzální technický prohlížeč, 2D a 3D dat od společnosti Oracle AutoVue , máme pro vás seznam no...
celý text  |  07. 08. 2019       
všechny aktuality

Přístupy

dnešní návštěvy: 115
stránky již navštívilo 554680 uživatelů
Top Rating / TD-IS

TD-IS  TD-IS  TD-IS  TD-IS

Úvod  .  O společnosti  .  Produkty  .  Kontakty  .  Zaměstnání  |  Mapa webu
stáhnout program TeamViewer
Zpět nahoru